Adriana Lima
Biyografi



Adriana LimaAdriana Lima (tam adı: Adriana Francesca Lima) (d. 12 Haziran 1981, Bahia, Brezilya) Brezilyalı süpermodel. Victoria's Secret için çalışmalarıyla tanınır.

Adriana Lima, 13 yaşındayken bir alışveriş merkezinde keşfedildi. 15 yaşında iken Ford süpermodel Brezilya yarışmasında 1., 1998 yılında da; uluslararası Ford süpermodel yarışmasında 2. oldu. Daha sonra New York City'e taşınan Lima; Elite Model Management ile sözleşme imzalar ve kariyeri çıkışa geçti. Vogue, Marie Claire'de kapak olmasının yanı sıra; Christian Lacroix, Valentino, Ralph Lauren, Armani ve Christian Dior gibi markaların da başmodeli oldu. 2000 yılında Victora's Secret mankeni olmasıyla ününü dünya çapına taşıdı. 2001 yılında; The Follow isimli filmde Mickey Rourke ve Cliwe Owen ile oynadı. 2003 yılında Lenny Kravitz ile nişanlanan Lima; 2003 yılında Beyzbol oyuncusu Derek Jeter ile çıkmaya başlayarak ilişkisini sonlandırdı. 2006 Nisan'ında yaptığı konuşmada koyu bir katolik olduğunu söyleyen Lima; bakire olduğunu ve cinselliğin evlilik sonrasında yaşanması gerektiğini belirtti. Yıllar 2009'u gösterdiğinde Sırp Basketbolcu Marko Jarić ile evlendi ve bu evlilikten bir de kız çocukları oldu, Valentina adını verdiler.

Portekizce, İngilizce ve İspanyolca konuşabilen Lima; bir çok kez bir çok forum tarafından dünyanın en güzel kadınları arasında gösterildi.